Документы об уплате метериальной помощи

У нас новый сайт, интернет-магазин skorbota-dp.com.ua

==================================================

Роз`яснення щодо виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера

Виплата допомоги на поховання проводиться відповідно до статті 53 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», статті 61 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язана поховати померлого, затвердженого постановою Кабинету Міністрів України від 31 січня 2007 р. N 99. У разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті.

У разі смерті пенсіонера, який отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам, які здійснили поховання, допомога на поховання виплачується в розмірі тримісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті, але не менше п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати. Для отримання допомоги на поховання необхідно особі, яка здійснила поховання, звернутися з довідкою про смерть або витягом із реєстру про смерть до управління Пенсійного фонду України за місцем реєстрації померлого пенсіонера. В разі смерті пенсіонера за кордоном реєстрація смерті громадян України провадиться консулом за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті, виявленням тіла померлого або за місцем поховання.

Реєстрація смерті провадиться за письмовою заявою родичів померлого, компетентних органів країни перебування, адміністрації медичного закладу, у якому настала смерть. Свідоцтво про смерть видається близьким родичам померлого або надсилається разом з паспортним документом померлого до Міністерства закордонних справ України для передачі зазначеним вище особам. На підставі актового запису про смерть консул видає довідку про смерть до органів Пенсійного фонду для одержання допомоги на поховання. Якщо реєстрація актів цивільного стану була проведена компетентними органам держави перебування, про що свідчить відповідний документ, то повторна реєстрація в дипломатичному представництві або консульській установі не провадиться.

У разі реєстрації смерті компетентними органами іноземної держави, законодавством якої не передбачено видачі зазначених довідок, надається свідоцтво про смерть, легалізоване в консульській установі. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) (крім випадків, коли поховання здійснюється членами сім’ї або іншою особою).